Nacházíte se na hlavní straně webu

Dílna

Co všechno potřebuje RC letecký modelář k provozu svého hobby.

Stojan pro uskladnění modelů

Stojan pro uskladnění modelů

jeden z mnoha, avšak jednoduchý a dokonalý

Uskladnění modelů je už tolikrát omýlané téma, že jistě stojí i po sté se k němu vrátit a přispět svou troškou do mlýna. Každý modelář, který za nějaký ten rok svého modelaření nasbírá namalý počet exemplářů svých létajících miláčků, dřív nebo později začne řešit kam s nimi. Já jsem spolu s vybavová…

uveřejnění článku: 14. 11. 2013

Moje nová vysněná dílna

Moje nová vysněná dílna

když si modelář splní jeden svůj velký sen

Na přelomu roku 2012/2013 jsem začal doma vážně debatit o tom, že bych osvobodil náš rodinný dům od věcí jako broušení, lepení, pájení, smrdění různými lepidly, paod., okupování ostatních prostor domu při manipulaci s modely, která není možná v pracovně, atd., atd. Každý chlap, který doma modelaří v…

uveřejnění článku: 4. 11. 2013

Dekupírka DS 230/E

Dekupírka DS 230/E

elektrická lupenková pilka od firmy PROXXON

V rámci vybavení dílny jsem po mikrofrézce od německé firmy PROXXON sáhl po dalším pomocníkovi od téže značky. Tentokrát je to dekupírka, tedy vlastně elektrická lupenková pilka. Úžasná věc.

uveřejnění článku: 13. 11. 2012

Odporové pily pro řezání EPS, EPP a XPS

Odporové pily pro řezání EPS, EPP a XPS

rámová a stolní odporová pila se zdrojem

Rozhodl jsem se pořídit si mezi modeláři vyrábějícími ze "styro" materiálů nejoblíbenějšího pomocníka. Po mnoha hledáních na internetu jsem se rozhodl postavit rámovou odporovou pilu a zároveň stojanovou odporovou pilu a k nim nezbytný zdroj pro regulaci proudu a tím i teploty odporového drátu.

uveřejnění článku: 30. 6. 2012

Modelářská sada MICROMOT 50/E

Modelářská sada MICROMOT 50/E

mikrofrézka v sadě od německé firmy PROXXON

Ačkoliv se to může zdát zbytečné, po nějakém tom čase modelaření se každému modeláři zprotiví obcházení kamarádů za účelem zapůjčení nějakého šikovného nářadí, nebo "bastlení" ručně a nastane čas, dovybavit vlastní dílnu.

uveřejnění článku: 22. 6. 2012

Sdílejte na sociálních sítích