Nacházíte se na hlavní straně webu

24. Aviatická pouť Pardubice 2014

tentokrát ve zamení "Rytířů nebes"

Aviatická pouť je akcí, kterou si málokdy nechám ujít. Vloni jsem pardubické letiště s manželkou navštívil dokonce v předvečer pouti, a to na koncert skupiny Elán, který byl mimochodem jediným Open Air koncertem toho roku. Nádherná, pro mou generaci vzpomínková akce, která mne ještě dlouho bude hřát. Je až k nevíře, jak se vlahý a krásný večer proměnil v pekelně deštivé a chladné ráno. Doslova hnusné počasí lemovalo celý víkend a tak jsem vloni na Aviatické pouti nebyl.

O to víc jsem znechuceně sledoval letošní vývoj počasí za poslední 2 týdny před akcí a brousil si zuby na meteorology, jestli to nevyjde. Ale vyšlo. Sobota, kdy jsem Pardubice navštívil, byla příjemně teplá, více či méně svítilo slunce, které se tu a tam schovalo za přenádherně nakupené mraky, které dělali akci příjemnou atmosféru na jinak krásně modrém pozadí oblohy. Jen byly poněkud nízko a tak letouny které létaly akrobatické vertikální kousky a proudová letadla snadno zmizela v oblacích.

Program běžel na plné obrátky a jedno vystoupení bez zaškobrtnutí stíhalo druhé. Tentokrát nebyla vzdušná vystoupení přerušována vystoupením mažoretek a hudby, ale jen čistě vojenskými akcemi na zemi. Pro oko nadšence vojenství a létání jistě příjemná změna, na druhou stranu, pohled na krásná mladá těla mažoretek není o nic méně kvalitním zážitkem (pro pánskou část publika, pochopitelně). Program tak vlastně běžel bez přestání víc než 5 hodin, a tak ani nevím, jak ten krásný den utekl jako voda.

Na akci se opět vyřádili všichni. Dědové i babičky, tátové, mámy, děcka, prodejci všeho co tematicky i netematicky souviselo s akcí, jídla, pití, atd. Před odjezdem jsem se snažil pořídit nějaké fotografie létajících skvostů a prakticky jen v tu chvilku spadlo několik kapek.

Celá akce opět na jedničku, jediné mínus bych dal staršímu muži, jež měl na starosti parkoviště za dostihovou dráhou a který areál uzavřel po našem příjezdu, ačkoliv v něm byly ještě desítky (možná víc) volných míst pro parkování. To jsem zcela nepochopil, choval se celkově neprofesionálně. Neodstranil ceduli u silnice nabádající řidiče odbočovat právě na toto parkoviště ani nedal žádnou jinou, která by informovala o tom, kam mají návštěvníci jet parkovat. Na zmatené řidiče kteří blokovali dopravu pokřikoval s širokými gesty a se slovy „na hlavní bránu“, což člověku který není z Pardubic (asi 80% návštěvníků), dělalo, jak jsem zaregistroval nemalé potíže. Takového člověka bych rád na éto akci příště už neviděl. Třeba si to někdo z pořádajících přečte a sjedná nápravu.

Tady jsou fotografie, a že bylo na co koukat (nechť odpustí ti, jejichž kousky jsem již neměl čas vyfotografovat).

Sdílejte na sociálních sítích