Nacházíte se na hlavní straně webu

Modelhobby 2005

můj první a nejhezčí veletrh v Letňanech

V roce 2005 mne můj modelářský kamarád vzal na veletrh v Letňanech. Dodnes na něj vzpomínám a osobně ho považuji ho za ten nejlepší.

Sezóna 2004 utekla jako voda a na první let jsem si už skoro nevzpomněl. Jaké to ale bylo adrenalinové pošušňáníčko, když jsem na jaře následující sezóny měl jít po dlouhé zimní pauze znovu do vzduchu. Všechno ale dopadlo dobře a tak jsem se svým prvním a jediným modelem létal dál a zároveň začal přemýšlet o svém druhém, pokud možno dokonalejším modelu. Nápadů bylo dost, nechtěl jsem ale kupovat zajíce v pytli a v mém okolí jsem žádnou modelářskou prodejnu neznal. Při jednom setkání s mým modelářským kamarádem mi pověděl o veletrhu v PVA Letňanech. Znal jsem z časopisu, že něco takového existuje a tak jsem začal vážně uvažovat nad tím, že bych si svůj druhý model vybral právě tam. A tak se to i stalo.

Musím se přiznat, že na tento veletrh vzpomínám úplně nejraději. Byl to pro mne ten nejlepší veletrh ze všech, kterých jsem se později účastnil. Zcela jistě má na tom podíl fakt, že poprvé je člověk vždy ohromen a podruhé, potřetí, atd. už toto opojení opadá. Ale vzpomínka je to nádherná. Výhodou takovéhoto způsobu koupě modelu je to, že se u stánku výrobce nebo prodejce můžete o modelu dozvědět víc, než z popisu v e-shopu, můžete jej porovnat s obrovskou konkurencí a co víc, jak říká jedo staré rčení ... "jeden pohled vydá za tisíc slov" Já si živě vzpomínám, jak jsem při koupi modelu o Focke Wulfovi debatoval u stánku Alfa model s Ing. Alferym, o vhodném vybavení servy, pohonem, baterií, atpod.

Ačkoliv si na každou modelářskou akci s sebou beru fotoaparát, téměř vždy dám přednost užít si to na vlastní kůži a na snímky nezbude čas, nebo v tlačenici prostor. Takže se s vámi z tohoto ročníku podělím o snímky alespoň touto troškou.