Nacházíte se na hlavní straně webu

Otevírání nebe 2014 ve Skovicích

malá a krásná akce LMK Skovice

V sobotu 26.4.2014 ve 12,00 hod jsme spolu s našimi juniorskými i dospělými členy LMK Chlístovice dorazili na akci, kterou pořádal na svém domovském letišti LMK Skovice www.lmk-skovice.cz. Přijeli jsme na pozvání Jardy Šedivého, který stejně jako já v jejich LMK vede modelářský kroužek pro děti.

Skovičtí mají maličké, ovšem malebné letiště, které může hravě konkurovat některým velkým RC placům. Přispívá k tomu nejen hezké místo, kde je letiště umístěno, ale hlavně zázemí (nutná "bouda" s občerstvením), ozvučení, stolky pro posezení, prostor pro stojánku modelů a pochopitelně letová dráha a báječná parta modelářů. Na letišti panují přísnější pravidla, co se provozu modelů týče, neboť se nachází v blízkosti železnice a vozovky, ale nic to neubírá na možnosti si do sytosti zalétat. Konec konců, modeláři leckdy zapomínají na to, že bezpečnost patří také k aspektům provozu tohoto hobby a tak podobná letiště vlastně jen prověří schopnost pilotů respektovat okolí a ostatní. To co letišti Skovického LMK ale nejvíc slušelo, byly 2 věci. Ani jednu nelze koupit, ani objednat. První bylo počasí, které navzdory okolním lokalitám v ČR bylo kouzelné a doslova ideální, druhou věcí byla nálada. A o té napíšu něco víc, protože si to rozhodně zaslouží.

Nálada byla (řekl bych) ještě o chloupek lepší než počasí :-) Komorní a malé letiště s sebou přineslo zvláštní a parádní atmosféru, všichni byli u sebe, všichni si mohli povídat a podebatit, na své si tak přišli zástupci RC modelářské veřejnosti od dětí až po dědečky. Akci navštívila i veřejnost (zejména rodiny s dětmi). A bylo se určitě na co dívat. Jarda Šedivý pozval krom nás i další řadu kamarádů a přátel z řad modelářů a tak zasvěcení i nezasvěcení mohli pozorovat leckteré kousky ve vzduchu, které znali třeba jen ze stránek časopisů nebo z e-shopů.

Pro mne osobně to byla malá akce, ovšem velký zážitek. Bylo to zároveň ukázkové setkání, které pro náš LMK může být jakýmsi mustrem k tomu, jak bychom někdy v budoucnu na vlastním letišti chtěli akce pořádat.

Na samý závěr zmíním, že jsem se nechal unést EPA combatovými éry a vážně jsem začal uvažovat o tom, že tuto kategorii RC zábavy zařadíme v našem LMK do svého repertoáru. Dokonce jsem na tom začal již pracovat:

Zvláštní poděkování za pozvání tímto posílám Jardovi Šedivému a všem, kteří se na organizaci akce aktivně podíleli. Pozdrav a dík za některé rady a vyměněné názory posílám ještě Mirkovi Kozlovi, kterého jsem na akci potkal a který svou perfektní náladou a modely patřil k hlavním ozdobám :-) setkání. Těším se na další akci se Skovickými a přikládám ochutnávku z akce ve formě fotogalerie.

Sdílejte na sociálních sítích