Nacházíte se na hlavní straně webu

Slet TOP modelů 2012 v Miskovicích

modelářská akce nedaleko Kutné Hory

Další ročník báječné modelářské akce konaný na miskoviském letišti "Markéta". Co se letos opravdu povedlo bylo počasí. Po zkušenostech s posledními lijákovými ročníky to bylo velice příjemné, a to jistě nejen pro návštěvníky...

Po dlouhých 4 letech jsem si ze setkání modelářů v Miskovicích odnesl krom zážitků i nějakou tu fotodokumentaci. Letošní akci doprovázela již tradičně reklama na webu klubu a co víc, akce je již na tolik známá, že si své příznivce z řad modelářské veřejnosti i běžných návštěvníků nacházela a nachází zcela bez problémů. Co bylo ale nejdůležitější? Předpověď počasí! Poslední ročníky se nesly v duchu opravdu lijákového počasí a to je pro modeláře i návštěvníky hrob. Letos to vyšlo. Bylo krásně, i když na můj vkus poněkud větrněji, ale akci to nijak neškodilo.

Letos jsem vyrazil na letiště tradičně s rodinou a doprovod mi dělal i kamarád modelář Jarda Pastyřík. V 10,00 hod. opravdu podle programu prolétly Gripeny ze základny v Chotusicích a pak už začal program. Pro mne je každá modelářská akce krásná, ať už je vydařená méně či více. Je to svátek vidět tolik krásných strojů pohromadě. Letošní ročník nepřinesl skoro nic nového, spíš bych řekl, že ubylo. Některé skupiny a modeláři, kteří byli vidět v minulých ročnících letos nedorazily. Vytknul bych poněkud mizerné ozvučení, slyšet krom bezprostřední blízkosti bylo opravdu zle. Postrádal jsem i hudební doprovod k vystoupením a některá by si to určitě zasloužila. Otázkou je, zda je to nedostatek pořadatele či účinkujících.Celkově sečteno a podtrženo, báječné odpoledne pro modeláře i rodiny s dětmi, dalo se něco koupit pro zasvěcené i pro amatéry či děcka, doprovodem byla i tombola, bylo co pít i jíst a nebýt snad již pravidelného neštěstí ve formě pádu jednoho ze strojů, což nám modelářům vždy zamrazí, dalo by se konstatovat - nashledanou za rok. Já se těším a dá-li zdraví a počasí, určitě se do Miskovic zase rád podívám.

Původně jsem chtěl tento článek zakončit fotogalerií, nakonec jsem se ale rozhodl publikovat zcela zvlášť ještě něco, co k akci patří. Takovéto setkání neunikne ani médiím, v tomto případě se jedná o regionální portál s novinkami, informacemi a články SVOBODA.INFO.

Na jeho stránkách se tak zjevila reportáž z této akce a v objektivu jsem uvízl i já, při žhavé diskusi s modelářskými kolegy. Zleva: kolega modelář kterého jsem k modelaření přivedl já Jarda Pastyřík alias Pastakus, uprostřed hlava kamaráda a bývalého modeláře který se teď v duchu retro k modelaření vraci Radek Křížek a vlevo, prostorově nejvýraznější osobnost - moje maličkost :-))