Nacházíte se na hlavní straně webu

Výstava RC modelů ve Vrdech

pěkná akce pod záštitou LMK Skovice

V sobotu 25.1.2014 se v prostorách Základní školy ve Vrdech konala výstava RC modelů letadel, vrtulníků, aut, lodí a trucků. Ačkoliv se jednalo o malou a komorní modelářskou akci, celá výstava měla velice příjemnou atmosféru, která byla jistě podbarvena dobrým pocitem nás nadšenců z jedné z prvních nebo možná první akce tohoto typu v letošní sezóně. Na výstavě bylo k vidění vzhledem k velikosti akce poměrně značné množství RC modelů všech kategorií, od malých modelů určených pro halové létání či EPP combat, až po velké dospělé modely. Akci (alespoň po dobu, kdy jsem byl přítomen) navštívilo poměrně hojně zástupců z řad veřejnosti a to převážně rodičů či prarodičů s dětmi a vnoučaty. A to je jistě splněné přání pořadatelů akce, která tak krásně přispěla k osvětě a propagaci našeho nádherného modelářského sportu a možná některé děcko přivedla na cestu, z níž ti co lásce ke křídlům zcela propadnou již nedokáží sejít :-).

Akci jakožto takovou doprovodil i program ukázek modelů v akci. K vidění byly ukázky RC trucků a letové kreace halových modelů. Já osobně jsem se modelářské akce zúčastnil tak trochu premiérově a to ve smyslu účasti co by předseda LMK Chlístovice. Od letošního roku se budu snažit v rámci modelářského kroužku pro děti a mládež zejména novým mladým členům návštěvou podobných akcí či modelářských klání přiblížit filozofii RC modelářství. Výstavu ve Vrdech jsem absolvoval se svou ženou, věrnou a oddanou obdivovatelkou letadel a dvěma juniorskými členy našeho kroužku. Akce byla pro náš LMK přínosem i z hlediska možnosti získání důležitých rad a informací od kolegů, kteří mají s fungováním malé organizace již nějaké ty zkušenosti. To se také podařilo, zvláštní dík patří Jaroslavu Šedivému, který krom výborných rad přidal i pozvání na přátelské polétání či posezení :-) na jejich letiště, které jistě rádi přijmeme.

Abychom si hřejivé pohledy na letadla mohli v nadcházející mrazivé zimě připomenout, pořídil jsem několik fotografií, se kterými se zde rád podělím.