Nacházíte se na hlavní straně webu

Modely

RC modely letadel

Vše o mých modelářských aktivitách.

Kikina

Kikina

házedlo s konstrukčním křídlem v rozsypu

Celobalsové házedlo s konstrukčním křídlem. Jednoduchý model, který výborně poslouží pro seznámení se základy stavby modelů z klasických materiálů a potahování. Při stavbě si díky přesným CNC vyřezávaným dílům vystačíte jen s nejzákladnějším nářadím.

uveřejnění článku: 30. 12. 2014

Dino od Topmodel CZ

Dino od Topmodel CZ

model určený pro start na gumicuku

Elegantní házecí kluzák pro sportovní létání. Ekonomický, přesto však vysoce výkonný model vhodný i pro začátečníky.Vynikající letové vlastnosti, které překvapí i mnoho zkušených pilotů, jsou podmíněny především štíhlým profilem a nízkou letovou hmotností modelu.

uveřejnění článku: 8. 8. 2014

Prelude REF

Prelude REF

termický větroň od TopmodelCZ

Výkonný elektrovětroň s řízený směrovkou, výškovkou vztlakovými klapkami. Dvoudílné konstruční křídlo ocasní plochy jsou snadno demontovatelné. Dobrá pronikavost a použitý profil řadí Prelude k modelům pro rekreační i soutěžní termické polétání.

uveřejnění článku: 8. 8. 2014

Messerschmitt Bf-109 E pro EPA combat

Messerschmitt Bf-109 E pro EPA combat

první pokus o kombatový model

Jsa naočkován kombaťáky z akce ve Skovicích jsem se rozhodl stát se průkopníkem v našem LMK a připravit půdu pro další členy.

uveřejnění článku: 17. 5. 2014

Challenger 2,4 m ARF

Challenger 2,4 m ARF

Obratný a pohledný model od firmy Staufenbiel

Rychlý a obratný vysokovýkonný motorový větroň pro svahové i termické létání. Dvoudílné křídlo (uhlíková spojka) s "ostrým" profilem RG-15 s jádrem z pěnového polystyrenu potaženého balsou zajišťuje vysokou pevnost a výborné letové vlastnosti ve velmi širokém rozmezí rychlostí.

uveřejnění článku: 13. 4. 2014

SEBACH 342 30E

SEBACH 342 30E

Sbach od Seb-Artu

Jako všechny modely z díly Sebastiana Silvestriho (TOC pilot) model vyniká skvělými akrobatickými vlastnostmi. Model klasické celodřevěnné konstrukce, laserem vyřezávané díly z balsy a překližkyl je potažen kvalitní nažehlovací fólií ORACOVER.

uveřejnění článku: 8. 4. 2014

Lanyu P-51 Mustang 1400 mm

Lanyu P-51 Mustang 1400 mm

čínský polodospělý polystyreňák

Jeden čínský kousek ze série polodospělých letadel s rozpětím 1400 mm. Letadlo, které mi dle videí na internetu a dle údajů u prodejce padlo do oka a za tu cenu vlastně nebylo co riskovat.

uveřejnění článku: 4. 11. 2013

Let L-33 Solo

Let L-33 Solo

kompletace trupu

Druhý díl seriálu je pojat jako obsáhlý návod kompletace trupu včetně výroby přepážek, motorového lože, vyztužení trupu. apod. Celek je opět doprovázen tentokrát rozsáhlou fotodokumentací.

uveřejnění článku: 20. 8. 2013

Let L-33 Solo

Let L-33 Solo

příprava a výřez částí trupu

První část seriálu zahrnuje přípravu předlohy modelu ve 3D, následnou výrobu šablon a vyřezávání segmentů trupu včetně kýlovky se směrovým kormidlem.

uveřejnění článku: 6. 8. 2013

Let L-33 Solo

Let L-33 Solo

obří seriál ze stavby třímetrovky z XPS

Během stavby modelu L-33 Solo z extrudovaného polystyrenu Austrotherm jsem pořídil takovou porci podkladů a fotografií, že nezbylo než rozjet další velký serál ze stavby "krok za krokem".

uveřejnění článku: 6. 8. 2013

Reklama

Doporučuji

Sdílejte na sociálních sítích