Nacházíte se na hlavní straně webu

Messerschmit Bf-109 E

plány pro kombatový model

Zde jsou umístěny plány pro výrobu šablon na kombatový model Bf-109 E o rozpětí 850 mm s plochým trupem tl. 30mm. Křídla jsou také řezána z EPP o tl. 30 mm a VOP a SOP z EPP o tl. 6mm. Křídlo má vzepětí 55 - 60 mm, negativ 3,5°. Profil je použit E205. Úhel náběhu křídla je 1,5°, VOP 0°. Vše je již zapracováno v šablonách.

Pro dokončení modelu budete potřebovat 4 ks uhlíkových prutů o průměru 1mm, překližku tl. 2mm, RC páky ze sklotextilu ( je možné nahradit výřezy z 1mm překližky), bowden s drátem 0,6 mm nebo 1mm, vteřinové lepidlo, CA lepidlo s aktivátorem a pro lepení překližkového lože motoru PU lepidlo. Pro vhodné zbarvení např. tónovací malířské barvy HET Color.

Vaše dílna by měla být vybavena skalpelem, lámacím nožem, odporovou rámovou pilou se zdrojem, trafopáječkou, brousítkem, vhodným brusným papírem. Doporučuji starší žehličku pro úpravu broušeného povrchu.

K provozu modelu je třeba 3 ks 9gr serv, motor řady 2830 nebo 2826 s gumičkovým unašečem, příslušná vrtule (dle typu motoru - ideálně 8/4 - 9/6), regulátor, mikro nebo mini přijímač (postačí 3 kanál), doporučuji 4 kanál pro možnost diferenciace křidélek a baterii tříčlánek Lipol o kapacitě 1100 - 1300 mAh.

Výchylky křidélek i VOP pro kombat  + 40-45° / - 35-40°, pro pohodové létání postačí třetinové i menší  cca + 10-15° / - 7-10°. Diferenciaci doporučuji i pro účely kombatu, mírná tupost v přesném středu je vhodná zejména u unavenějších a opotřebovanějších serv. Těžiště modelu je v 1/3 hloubce křídla u trupu.

TIP! NEPOUŽÍVEJTE PRO POUTÁNÍ VRTULE K UNAŠEČI ORIGINÁLNÍ GUMIČKU NEBO NÁHRAŽKOVÉ TĚSNĚNÍ TZV. O KROUŽEK. PRASKAJÍ A PUCHŘÍ A NEJSOU NEJLEVNĚJŠÍ. NA RADU PAVLA DOSTÁLA Z FIRMY DP MODEL POUŽÍVÁM OBYČEJNOU GUMIČKU (PRODÁVAJÍ SE I V ASIASHOPECH) V PYTLÍČKU NEBO SKLENIČCE PO 500 A VCE KUSECH - RŮZNOBAREVNÉ TENKÉ GUMIČKY. PRINCIP POUTÁNÍ JE STEJNÝ JAKO KDYŽ SE POUTÁ KŘÍDLO (NĚKOLIKRÁT OMOTAT). PRO BĚŽNÝ PROVOZ POSTAČÍ JEDNA, PRO KOMBAT DOPORUČUJI DÁVAT 2 GUMIČKY NARÁZ. ZA CENU PYTLÍČKU SE 3 KS O KROUŽKŮ MÁTE STOVKY GUMIČEK A FUNGUJE TO PERFEKTNĚ.

Více informací o tomto modelu (obrázky, apod.) naleznete v článku na tomto webu Messerschmitt Bf-109 E pro EPA combat.

Sekce: Plánky

  • Messerschmit Bf-109 E

Reklama

Doporučuji

Sdílejte na sociálních sítích