Nacházíte se na hlavní straně webu

Rozhodně stojí za přečtení

Weby, o nichž se domnívám, že stojí za to si přečíst.

Fenomén HobbyKing

Ještě před několika roky byl pro nás běžné spotřebitele nákup tisíce kilometrů od naší rodné země a ještě k tomu za hranicemi Evropy téměř utopií. S nástupem masivního trendu nakupování pomocí internetu a zařazením ČR mezi země, které jsou akceptovány v systémech jako jsou PayPal, eBay, apod., se z utopie stala téměř všední realita. Nakupovat ve vzdálených zemích za příznivější ceny si troufli nejdříve ti odvážnější z nás. Někteří se ale posléze rekrutovali na tuzemské prodejce, což by se mohlo zdát jako dobrá a snadná cesta pro ty méně odvážné, nebýt české povahy, která velí na všem vytřískat majlant a prodávat takto dovezené zboží s rabatem v řádech stovek procent. Tato "vychcanost" a touha po rychlém zbohatnutí se naštěstí díky chybějící střední vrstvě v ČR obrátily záhy proti prodejcům samotným. Tím, že v ČR je stále víc než 80% lidí, kteří musí "obracet každou korunu", začal se stávat nákup zejména v Asii všednějším a všednějším. Pochopitelně se tak nákup na největším světovém e-shopu v Asii stal jakýmsi synonymem i pro české modeláře. Kdo by dnes neznal HobbyKing?

Jak nakupovat v tomto zázračném Shopu je možné se dočíst na desítkách, možná stovkách míst na webu, ne všechny informace jsou ale korektní a správné. Z toho důvodu přikládám i několik odkazů, které Vám usnadní nákup na webu HobbyKing.

Web obce Chlístovice

Ačkoliv se dnes Chlístovice zdají být malou bezvýznamnou středočeskou vesnicí, pak historie Chlístovic je barvitější a zajímavější, než některých velkých měst. V přeneseném slova významu se v Chlístovicích psal kus našich dějin a kdyby se bývalo kolo osudu pootočilo jiným směrem, mohly Chlístovice a historické děje a události s nimi spojené být zapsány mnohem významněji v historii české kotliny. O tom ale i o současnosti více v některém z jiných doporučení na této stránce. Pokud vás zajímá obec jakožto taková, zde je odkaz na oficiální webové stránky.

Web obce Kutná Hora

Překrásné královské a stříbrné město se spoustou památek a bohatou historií. Tak se obvykle o Kutné Hoře hovoří či píše v médiích a publikacích. Kutná Hora je vpravdě překrásné město a jsem hrdý na to, že je mým rodištěm. Pro znalce historie, archeology, apod. má Kutná Hora nenapodobitelné kouzlo, ovšem stejně působivé a zajímavé bude pro nahodilého turistu. To že má Kutná Hora co nabídnout i po stovkách let své existence si všichni zájemci mohou přečíst na oficiálním webu města.

Kutnohorské památky

Ačkoliv jsem o několik řádků výš představil své rodné město, pak speciálně jeho památkám a pamětihodnostem dlužím o něco více pozornosti a prostoru. Jako historicky významné a královské město doslova přetéká památkami a proto bych rád na některé obzvláště zajímavé upozornil těmito odkazy o něco víc.

Jan Roháč z Dubé

Pro znalce dějin postava, kterou jistě není třeba představovat. Když jsem o několik řádků výš na této stránce představoval obec Chlístovice, zřejmě jen stěží lze v historickém kontextu najít zásadnější a významnější spojitost než právě s Janem Roháčem a hradem Sion. Kdo má díru v dějepisu nebo naopak, fenomén dějin naší země je mu koníčkem, všem vřele doporučuji níže uvedený odkaz.

Ještě nemohu nezmínit jméno strýce mé manželky, velkého vlastence a historika, velkého znalce dějin z doby předbělohorské a pobělohorské, husity a toho času starosty Chlístovic, Bohuslava Ryšánka. Opravdoví "zapálení" zájemci o husitství a zejména pak o pána z Dubé si s ním jistě přijdou "na své". A pokud opravdu chtějí, tady je mobilní číslo: 724 908 744.

TJ Sokol Chlístovice

Co k tomuto říct více. obec sokolská má tak velkou tradici a jméno, že jej není třeba nijak mnoho představovat. Pod záštitou a v duchu sokolské myšlenky fungují i mnohé sportovní kluby či kroužky i u nás v Chlístovicích a Sokol zde v roce 2012 oslavil 100 let od svého založení.

Železný Chlíst

Je to zvláštní, ale je tomu už mnoho let, co se zde zrodila myšlenka pořádat závody v triatlonu v duchu závodů "Železný muž", apod. To, že v nás dřímá soutěživá duše a že od nápadu nemusí být daleko k úspěšné realizaci dokazuje právě Železný Chlíst. Od svého založení se dočkal v roce 2012 už 12. ročníku, jehož se zúčastnilo neuvěřitelných 104 závodníků.

Reklama

Doporučuji

Sdílejte na sociálních sítích