Nacházíte se na hlavní straně webu

Let L-33 Solo

obří seriál ze stavby třímetrovky z XPS

Během stavby modelu L-33 Solo z extrudovaného polystyrenu Austrotherm jsem pořídil takovou porci podkladů a fotografií, že nezbylo než rozjet další velký serál ze stavby "krok za krokem".

V zimně roku 2012 jsem asi jako každý, koho deptala ta příšerná zima slídil na internetu a prolézal vše možné. Při brouzdání bazarem jsem narazil na inzerát, kde někdo prodával výřezy větroně L-33 Sólo. Větroň mi na první pohled padl do oka a protože jsem chtěl ve stavbě modelů z XPS pokročit o rozměrový level výš, bylo rozhodnuto. Postavím model s rozpětím 3 metry. Ještě jsem od dotyčného na Modelbazaru vyškemral zdroj výkresu (je to RC Revue 3/2003). Nějaké detaily podvozku apod. dal strýček Google a rozhodl jsem se pustit do toho.

Protože se jedná rozměrově už o poněkud náročnější kousek, ihned od začátku jsem se rozhodl v ničem neexperimentovat a před každým krokem jsem důkladně hledal, sháněl informace a zvažoval co dál. Zároveň jsem z průběhu příprav a stavby pořizoval zápisky a fotografie. Tak vznikla obrovská porce podkladů pro další seriál ze stavby modelu z XPS krok za krokem. Přerušená stavba modelu Bf-109 tak bude pokračovat paralelně vedle modelu L-33 Solo a na obou modelech popíšu rozdílné metody vyztužení, povrchu, apod.

Sdílejte na sociálních sítích